Proiecte cu finantare din fonduri europene – IN IMPLEMENTARE

Cod SMIS proiect: 125656 „Regenerarea spaţiului urban din Municipiul Călăraşi prin amenajarea spaţiilor verzi din Zona de Vest şi a spațiului verde din Zona de Locuit Navrom”

Cod SMIS proiect: 123701 "Reabilitarea termică a Căminului pentru persoane vârstnice Sfântul Antim Ivireanul Călărași"

Cod SMIS proiect: 116729 „Dezvoltarea patrimoniului cultural prin restaurarea monumentului istoric Posta Veche din Municipiul Calarasi”

Cod SMIS proiect: 127227, " Promovarea utilizarii mijloacelor alternative de mobilitate si a intermodalitatii in municipiul Calarasi prin amenajarea unei retele de piste de bicilete"

Proiecte cu finantare din fonduri europene - FINALIZATE

Implementate in perioada 2012-2016